четверг, 12 ноября 2020 г.

НКРЕКП дорегулювалася до того, що на енергоринку виникли мільярдні борги, а тепер хоче, щоб ми з вами ці борги заплатили – нардеп

Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, підвищує тариф на постачання електроенергії, щоб погасити за рахунок українців борги на енергоринку, у виникненні яких винна сама. Про це заявив народний депутат України від “Батьківщини”, перший заступник голови комітету з питань енергетики та ЖКГ Олексій Кучеренко в ефірі телеканалу “Україна 24”.

За його словами, дії НКРЕКП призвели до виникнення мільярдних боргів на енергоринку.

“Укренерго”, системний оператор, за дев’ять місяців отримав майже 29 мільярдів гривень збитків. А в минулому році це була прибуткова компанія, плюс 4 мільярди. У збитках “Енергоатом”, у збитках “Гарантований покупець”. Загальна заборгованість на енергоринку сьогодні становить приблизно 100 мільярдів гривень”, – розповів Кучеренко.

Він зазначив, що за цю кризову ситуацію на енергоринку відповідальна НКРЕКП, яка зараз намагається погасити заборгованість, підвищивши тариф на постачання електроенергії.

“Тепер Національна комісія, розуміючи, що вона несе повну відповідальність за цей колапс борговий, який вона створила, вона сьогодні намагається цими гарячковими кроками, підвищивши цей тариф наприкінці року, залатати ці дірки”, – сказав політик.

За підвищення тарифу на постачання електроенергії для бізнесу у підсумку заплатять побутові споживачі, оскільки підприємці закладуть збільшені витрати на електроенергію до собівартості, що спричинить зростання цін на товари і послуги.

“В першу чергу це на собі відчують бізнес та великі підприємства, металургійні підприємства, гірничо-металургійні підприємства, електротранспорт, перукарні – тобто увесь бізнес на собі це відчує, і це буде закладатися до собівартості. І в результаті це, безумовно, призведе до підвищення цін практично на всі товари, у яких складовою є електроенергія. Тобто за все це будемо платити ми з вами”, – підсумував Кучеренко.

Національна комісія, що здійснює регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, пропонує у 2021 році підвищити тариф на постачання електроенергії для бізнесу до 309 грн/МВт, таке рішення НКРЕКП ухвалила на засіданні 11 листопада.

Проєкт постанови опублікують на сайті комісії для отримання зауважень і пропозицій.

У 2020 році тариф на постачання електроенергії підвищували у липні – зі 155 до 240 грн/МВт, або на 54%, друге підвищення, ще на 30%, заплановане на 1 грудня. За рік тариф на постачання електроенергії у підсумку зросте більш ніж удвічі.

На увесь 2021 рік НКРЕКП установлює пільговий тариф на постачання електроенергії для підприємств “зеленої” металургії розміром 91,73 грн/МВт, це втричі нижче за звичайний тариф, зазначає видання.

Представники бізнесу та промисловості зверталися до НКРЕКП і Кабінету Міністрів із проханням не підвищувати тариф на постачання електроенергії. Підвищення змусить бізнес звільняти персонал, зменшувати обсяги виробництва або закриватися, зазначали вони.

За словами президента об’єднання “Укрметалургпром” Олександра Каленкова, прагнення НКРЕКП учергове вирішити проблеми енергетичної галузі за рахунок промисловості через підвищення тарифів на постачання електроенергії стане для неї серйозним ударом.

6 жовтня провідні асоціації ВДЕ написали листа до прем’єр-міністра Дениса Шмигаля та повідомили, що уряд порушує меморандум про взаєморозуміння із виробниками “зеленої” електроенергії і не виконує зобов’язання щодо погашення боргів перед ними, писав “Укррудпром” .

За даними із судових реєстрів, вже понад 50 компаній, які інвестували у будівництво об’єктів відновлюваної енергетики, подали позови до ДП “Гарантований покупець”, щоб відсудити невиплачені кошти за вироблену електроенергію. Загальна сума позовних заяв перевищує 630 млн грн. Перші суди інвестори вже почали вигравати, писало видання “Сегодня” .

Популярные сообщения